Ara

KİMLER KABİN MEMURU OLABİLİR? (THY, SUNEXPRESS, ATLASGLOBAL, ONUR AIR, PEGASUS)
Kabin memuru olmak için yaş sınırı nedir? Lise mezunları kabin memuru olabilir mi? Sadece kadınlar mı kabin memuru olabilir? Kabin memuru olmak için ne kadar İngilizce bilmek gerekli?


Özellikle son altı yılda özellikle üniversitelerin Kabin Hizmetleri bölümlerini açması ile kabin memurluğu çok revaçta bir meslek haline gelmiştir. Sayılı havayolu şirketi olmasına rağmen kabin memuru alımlarına başvurular yıllık 60.000 kişiyi geçmektedir. Türkiye’de en çok kabin memuru istihdam kurum ise dünyanın en büyük filosuna sahip olan Türk Hava Yolları’dır. Haliyle bir çok genç “Nasıl Türk Hava Yollarında kabin memuru olabilirim?” sorusunu sormaktadır. Bu yazımızda thysinav.com olarak aklınızdaki sorulara cevap vereceğiz.

Öncelikle Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olabilmek için 30 yaşını geçmemelisiniz. Bunu haricinde kadınlar için boy aralığı 160 – 180 olmakla beraber erkeklerde ise bu oran 170 – 190 ile sınırlıdır. Boy ölçümü normalden -2 santim kadar çıktığı doğrudur. Eğer sınırda iseniz SGHM ile anlaşmalı hastanelere giderek boyunu ölçtürebilirsiniz. Bu hastaneler için linke tıklayınız. http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/pdf/saglik_birimi/yetkili_saglik_kuruluslari.pdfKilo olarak ise boyunuzun -15 ile +3 arası olması gereklidir. Yani kilonuız 60 ise 45 ile 63 kilo aralığında olmalıdır.

Peki Lise Mezunları kabin memuru olabilir mi? Kabin Memuru olmak için bölümünü mü okumalısınız?


Kabin memuru olmanız için bu bölümü okumanıza gerek yoktur. Fakat THY yolları alınlarda bazı zamanlar ön lisans ve üstü mezun şartı koyabiliyor. Fakat genel olarak baktığımızda alım şartları genellikle lise mezunu olarak belirtilir. Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümü okumak zorunda değilsiniz fakat bu bölümden mezun olanlar sizden +1 daha hazırlıklı olacağı bir gerçektir. Bu arada tek faktör İngilizce’dir. Ne okursanız okuyun, İngilizce bilginiz en eleyici faktör olacaktır. Bu nedenle thysinav.com sitemizdeki Online Thy Kabin Memurluğu İngilizce Sınavı hazırlık setimize çalışabilirsiniz. Çıkmış sorular ve mülakat taktikleri ile İngilizce sınav ve mülakatlarda başarıyı yakalayacaksınız.

Peki erkekler bu mesleği terchi etmeli mi?


Cevabımız ise kesinlikle evet. AtlasGlobal gibi hava yolları erkek kabin memuru alımı yapsalar dahi diğer hava yollarına her zaman erkek istihdamı gerekli olmaktadır. Evet THY bazen sadece kabın alımı yapsa dahil bir sonraki alım mutlaka erkek alımı olmaktadır. Sadece biraz daha sabırlı olmanız gereklidir.


Kabin memurluğuna nasıl hazırlanmalıyım? Kabin Memurluğu Hazırlık Kursu var mıdır?


Kabin memurluğuna bizimle yani thysinav.com Online Thy Kabin Memurluğu İngilizce Sınavı hazırlık setimizle hazırlanabilirsiniz. 300’den fazla çıkmış çözümlü sorular haricinde Kurul ve Psikolojik mülakatta da setimizden yararlabilirsiniz. Thysinav.com Türkiye’nin İlk ve En iyi Kabin Memurluğu Hazırlık Eğitim sitesiyiz.

www.thysinav.com

0541 845 03 70108 görüntüleme
Bize Ulaşın!
whatsapp:
0541 845 03 70

destek@thysinav.com

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon