Baskı Altında Çalışabilir Misin?

Baskı altında çalışma yeteneğinizden emin olsanız bile, cevabınızın amacı işvereninizi buna ikna etmektir. İşte bu soruyu cevaplamaya hazırlanırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler:

  1. Star yöntemini kullanın

Star, durum, görev, eylem ve sonuç anlamına gelir. Bu soruyu cevaplamaya hazırlanırken, bir cevabı formüle etmenin etkili bir yolu, durumun arkasındaki bağlamı kısaca tartışmak, rolünüzün ne olduğunu açıklamak, sorunu çözmek için aldığınız önlemleri özetlemek ve ardından sonucu tartışmaktır.

Baskı altında çalışma deneyimine sahip olduğunuzu göstermelisiniz. Bir iş görüşmesine hazırlanırken, baskı altında mükemmel yetenekler sergilediğiniz önceki profesyonel iş görüşmelerini şöyle bir düşün. Mülakat sırasında geçmişteki deneyimizden bahsedin, baskı altında bir sorun yaşadı iseniz nasıl sorunu çözdüğünüzü de anlatmayı ihmal etmeyin.

Cevabınızı dinlemenin yanı sıra, görüşmeci düşünce sürecinizi, önceki deneyimlerinizi ve bir argümanı formüle etme yeteneğinizi de değerlendirebilir. Baskıyı iyi idare edebileceğiniz hızlı bir cevap yerine, STAR yöntemindeki kapsamlı bir cevap, potansiyel işvereninizi baskı altında iyi çalışma yeteneğine sahip olduğunuza daha iyi ikna edebilir.

  1. Dürüst olun

Bir iş görüşmesinde yeteneklerinizi tartışırken tamamen dürüst olmak en iyisidir. Gerçeği kendi yararınıza nasıl kullanabileceğinizi düşünmeye çalışın. Baskı altında mücadele etseniz bile, sakin bir şekilde hareket etmek ve bu alanda aktif olarak gelişmeye çalıştığınızdan bahsetmek, ik üzerinde olumlu bir izlenim bırakabilir.

Çoğu durumda, şirketler mevcut yeteneklerinden ziyade bir başvuranın potansiyeline daha fazla bakabilirler. Eksikliklerinizin farkında olduğunuzu ve üzerinde çalışmaya istekli olduğunuzu göstermek  olumlu bir izlenim bırakacaktır. Stres altında çalışma konusu önemlidir.

  1. Sakin kalın.

Görüşmeciler genellikle sözel olmayan ipuçlarını gözlemlerler. Mülakatında bir baskı ortamı olarak kabul edilebileceğinden, bu soruyu sakin ve kendinden emin bir şekilde cevaplamak diğer sorulardan daha önemlidir. Sözlü olarak güveninizi ifade ederken, tonunuz ve davranışınız sözlerinizle tamamen uyumlu olmalıdır. Bu yöntem, görüşmecinin güvenini kazanmanıza yardımcı olabilir ve cevaplarınızın geri kalanının da doğru olduğundan emin olmasına yardımcı olabilir. Bu yöntem, mülakatçının güvenini kazanmanıza yardımcı olabilir ve cevaplarınızın geri kalanının da doğru olduğundan emin olmasına yardımcı olabilir. Stres bu işin bir parçasıdır.

  1. Stresle başa çıkma yeteneğinizden bahsedin.

baskı altında etkili bir şekilde çalıştığınızı açıklamanın yanı sıra, işyeri stresini yönetmek için kullandığınız yöntemlerden de bahsedin. Cevabınızın bu kısmı, görüşmeciye sabit baskının etkilerini idare edebileceğinizi ve iyi performans sergileyebileceğinizi gösterebilir. Sürekli stres genel üretkenlik üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabileceğinden, işverenler işle ilgili stresi azaltmanın yollarını bulabilen ekip üyelerine değer verir. Stres yönetimi önemli bir kriterdir.

Kabin Memurluğu İngilizce Online Set

Tüm Hava yollarını kabin memurluğu İngilizce ve Mülakat Sınavlarına Hazırlık Eğitimi ile kabin memurluğu  sınavlarına en kolay şekilde hazırlanacaksınız.

Bilgi Al.

Kabin Memuru Mülakat Stres

Baskı Altında Çalışabilir Misin? Baskı altında çalışma yeteneğinizden emin olsanız bile, cevabınızın amacı işvereninizi buna ikna etmektir. İşte bu soruyu...

Okumaya Devam