Yiyecekler göründükleri kadar sağlıklı değildir.

uö

En iyi ihtimalle, uçak yemekleri yenilebilir. En kötüsü, tüm tanınmayacak şekilde kaynatılmış, kavrulmuş sıcak plastik bir güveç, aşırı pişmiş pirinç veya kösele et ve sebzelerdir. Ve senin için göründüğünden daha iyi değil.

Eğitimde bile, uçuş memurlarına uçuş içi yemeklerin tuz, şeker, yağ ve basit karbonhidrat içeriği nedeniyle besleyici olarak işe yaramaz olduğu söylenir. ‘Taze hazırlanmış ‘ olduğunu iddia eden çıkartmalara rağmen, çoğu uçak yemeği yolculara servis edilmeden çok önce üretilir – birinci sınıfta bile. Genellikle, yemekler 12 ila 72 saat önceden yapılır, ancak beş güne kadar soğutulmuş bir aşamada tutulabilir. Birçok hostes her ne pahasına olursa olsun sıkışmaktan kaçınır.

Uçak Kapısı Açıksa, Kabin Memurlarına Ödeme Yapılmaz.

Gülümseyen bir kabin memuru yardım sunarken geri sıkmaya çalışırken beş dakika daha harcamadan önce, kulaklıklarınızı aramak için tekrar dışarı çıkmadan önce, bir çantayı bir üst dolabın içine tıkmak için iyi bir 10 dakika harcayan yolcu musunuz?

Bir dahaki sefere kendinizi diğer yolcularla uğraşırken ve tutarken yakaladığınızda, kabin memurlarının bunun için para almadığını hatırlamak için bir saniyenizi ayırın. Bu yer yardımlarının hiçbiri ödeme çeklerinde görünmez, çünkü sadece uçuş saatleri için ödeme alırlar. 

Uçuş gecikmeleri, iptaller ve duraklar uçuş ekibini yolcular kadar etkiler, Bu yüzden bir dahaki sefere hayal kırıklığına uğradığınızı hatırlamaya çalışın.

Kabin Memurları Giyimlerine ve Dış Görünüşlerine Dikkat etmelidir.

1936 New York Times makalesi, ideal hostesi “minyon” olarak tanımladı; ağırlık 100 ila 118 pound; yükseklik 5 feet ila 5 feet 4 inç; yaş 20 ila 26 yıl.”Uzun yıllar boyunca, bir kabin memuru  olmak istiyorsanız, Kadın olmanız ve bir süper model gibi görünmeniz gerekiyordu.

Bu günlerde, erkek kabin memurları  ortak bir görüştür ve fiziksel gereksinimler çok daha geneldir. Personel baş üstü dolaplarına ulaşmak için, bilinen nedenlerle yapabilmek için gerekli değildir, çünkü örneğin, reach yüksekliği daha önemlidir.

Havayolları genellikle kabin memurlarının “boyunuzla orantılı” olmasını gerektirir. “Sağlıklı kilo “olarak kabul edilebilecek şey vücut kitle indeksi ile belirlenebilir. Ve bazı havayollarının, AA gibi kabin mürettebatının fiziksel görünümü için özel yönergelere sahip olduğu bildiriliyor:

Havayolları genellikle kabin memurlarının “boyunuzla orantılı” olmasını gerektirir. “Sağlıklı kilo “olarak kabul edilebilecek şey vücut kitle indeksi ile belirlenebilir. Ve bazı havayollarının, AA gibi kabin mürettebatının fiziksel görünümü için özel yönergelere sahip olduğu bildiriliyor: “burun deliklerinde ve kulaklarda veya koltuk altlarında gözle görülür saçlar kesilmeli veya başka şekilde çıkarılmalıdır.” Bakımlı olmak hala bir zorunluluktur.

Uçuş Görevlileri Ciddi Suçlara Karşı İlk Savunma Hattıdır.

Şüpheli davranışları bildiren bazı şaşırtıcı gözlemci uçuş görevlileri sayesinde bazı olaylar engellendi. Giderek artan bir şekilde, uçuş ekibi ne tespit edileceği ve bir uçakta potansiyel olarak yasadışı faaliyetlerle nasıl başa çıkılacağı konusunda eğitiliyor.

İlk olarak, bir kurbanın uçakta olduğundan şüphelenildiğinde pilotu bilgilendirmelidirler. Pilot daha sonra uçakla buluşmak için yetkililere bildirildiği uçuş varış noktasına önceden çağrı yapar. Bir dahaki sefere kahvenizi beklemek zorunda kaldığınızda bunu düşünün. Ve kahve konusunda…

 

Uçak Kahvesi Kötü Bir Seçimdir

Uçakta içki sipariş ediyorsanız, muhtemelen bir şişeden veya kutudan gelmeyen her şeyi atlamak en iyisidir. 

Uçaklardaki kirli su sorunu, 2002 yılında Wall Street Journal’ın göz açıcı çalışmasından bu yana çok dikkat çekti: en popüler havayollarının 14’inden gelen su örneklerindeki bakteri sayısı, belirlenen standarttan yüzlerce kat daha yüksekti. Bugünün durumu çok değişmedi, bu yüzden sadece şişelenmiş sıvı içmek daha iyi. Lavabodan çay, kahve ve sudan kaçınılmalıdır.

Hiç Kimse Resmi Olarak Bir Uçuşta Ölmemiştir.

Uçuş görevlileri CPR, İlk Yardım ve defibrilasyon konusunda eğitilmiştir, ancak havada 30.000 ft’de yapabilecekleri çok şey vardır. Bir yolcu uçuşun ortasında ölürse, uçak inene kadar resmi olarak ölü olarak ilan edilemez-bu, kabin memurlarının yapmasına izin verilen bir şey değildir.

-Ölü bir yolcu ile ne hakkında her kurala uyan kimse boyutlu olmadığını gösteriyor. Dünyanın havayollarının çoğunu temsil eden uluslararası hava taşımacılığı Birliği, uçuş mürettebatı üyelerine cesedi yakınlarda az sayıda yolcu bulunan bir koltuğa taşımalarını tavsiye ediyor.

Uçaklar Düşündüğünüzden Çok Daha Kirlidir.

Ayakkabılarınız ve çoraplarınız olmadan uçak koridorunda yürümeyi düşünüyorsanız, yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Bir uçuş sırasında, insanların burun kanaması veya açık yaraları vardır ve herkes tuvaleti beklerken onu tutamaz. Evet. Ugh. Ve bunu düşünün, çoğu havayolu şirketi uçuştan sonra sadece “yüzeysel bir temizlik” yapar.

Uçağın en kirli kısmı, kullanılmış bir bezle hızlı bir şekilde silinebilen tepsi masalarıdır. İnsanlar sürekli başlarını masalara yatırır, bebeklerin bezlerini değiştirir ve ayaklarını onlara yaslarlar. Sen de yemeğini yemek mi istiyorsun?

Uçakta Bir 'Sürpriz' Kişi Olabilir

Uçaklar her yıl dünya çapında milyonlarca gezgin taşıyor, ancak aynı zamanda binlerce ölen yolcuyu da taşıyor.

Ticari uçuşlarda çok fazla yük sevk edilir. Bu’ navlun ‘ öğelerinden biri radyo yazışmaları sırasında ik olarak adlandırılır. İk, insan kalıntılarının kısaltmasıdır.

Gerçek şu ki, bazı insanlar vücutlarının dinlenmesini istedikleri yerden uzaklaşırlar. Ahşap çerçeveli, güvenli bir tabutta paketlenirler ve daha sonra bir hava tepsisine yerleştirilirler ve ayrıca bir mezar transit izni veya bir sağlık görevlisinin sertifikası eşlik eder.

Her yıl yaklaşık 50.000 ceset uçakla taşınıyor ve Amsterdam Schiphol Havaalanı, yılda yaklaşık 2.000 ceset işleyen kendi morguna bile sahip.

Lütfen Diyet Kola İstemeyin

Uçuş ekibi, troleybüs içeceklerinden Diyet Kola seçmemenizi istemez, ancak sessizce bunu yapmamanızı umarlar.sundukları tüm içeceklerden, Diyet Kola dökmek için en çok zaman alır, çünkü fizz 35.000 feet yüksekliğe yerleşmek için sonsuza kadar sürer.

Tek bir fincan Diyet Kola dökmek için gereken süre içinde, diğer üç yolcuya servis edilebilir. Bu sadece bir slog ve zaten talep edilen bir içecek servisi tutan bir şey.

Tuvalet Kapısı Dışarıdan Açılabilir.

Sigara kuralını mı çiğniyorsunuz? Mile High kulübüne mi katılıyorsun? Herhangi bir yasadışı faaliyetin tadını çıkarmak için kendinizi banyoya kilitlemeden önce tekrar düşünmek isteyebilirsiniz.

Bir yolcunun tuvalete kilitlenmesi durumunda hosteslerin kendi anahtarları vardır. Buna ek olarak, birçok uçak, tuvalet kapısındaki “sigara İçilmiyor” işaretinin altına monte edilmiş bir kapı kilitleme mekanizmasına sahiptir. Kapağı kaldırırsanız ve cıvatayı çevirirseniz, kapı açılır. Yani, şimdi biliyorsun, bir dahaki sefere çocuğun kendini uçak tuvaletine kilitler.

Daha Fazla Yiyecek İstememenin Utanılacak Bir Yanı Yoktur.

Uçak yiyeceklerini biriktirme fikri cimri görünebilir. Sonuçta, uçuş mutfağı oldukça kötü bir üne sahiptir-neden kesinlikle gerekenden daha fazla yemek istersiniz? Ama hey, bedava yemek bedava yemektir. Yargılamayacağız.

Az bilinen bir gerçektir ki, ilk yemekten sonra hala açsanız, daha fazlasını istemeniz hoşunuza gitmez. Uçakta dağıtılan yiyecekler kısa bir raf ömrüne sahiptir, çünkü tüm fazla gıda kapları uçuştan hemen sonra atılır. Bu nedenle, mideniz daha fazla talep ederse ve fazla yiyecek artıkları varsa, uçuş görevlileri size başka bir porsiyon almayı umursamazlar.

Battaniyeler ve yastıklar mutlaka Yıkanmaz, sadece güzelce yeniden katlanır

Havayollarının size verdikleri hafif battaniyeler ve maskelerle ne yaptığını hiç merak ettiniz mi? Eh, eğer bir germofobiyseniz — ya da sadece bir başkasının sümüklü bezine sarılmaktan hoşlanmıyorsanız-kullanmadan önce battaniyenin sarılıp sarılmadığını kontrol etmek isteyeceksiniz. Havayolu prosedürleri bazen mürettebatın daha önce kullanılmış battaniyeleri yeni bir yolcu grubuna aktarmadan önce katladığı anlamına gelir.

Havayolları, bir sanayi tesisinde yıkanacak battaniyeleri gönderecek, ancak bazı taşıyıcılar için bu sadece kendi ana havaalanlarında gerçekleşiyor.

Kabin Memurları Sizin Hakkınızda Düşündüğünüzden Daha Fazla Şey Biliyor Olabilir.

Biniş kartınızdaki metnin çoğu muhtemelen ilk bakışta size çok fazla anlam ifade etmiyor, ancak aslında çok sayıda ilginç ve potansiyel olarak hassas bilgi içeriyor.

Uçuş numarasından önceki ilk iki harf havayoluna atıfta bulunur. Uçuş numaranızın sayısal kısmı aslında hangi yönde uçacağınıza dair bir ipucudur-tek sayılı uçuşlar güneye uçarken, çift sayılar batıya uçar.

Bu arada, biniş kartınızdaki altı karakterlik metin segmenti, rezervasyon referansınız veya Yolcu adı kaydınızdır. Bu küçük kod aslında hedefinizden yaşınıza ve kredi kartı bilgilerinize kadar her şeyi aramak için çevrimiçi olarak kullanılabilir.

Güneşliği Açık Tutmanız Gerekiyor

Uçuş görevlileri güneşliği açmanızı istediğinde, bunu yapın. Acil çıkış perdeleri iniş sırasında kaldırılmalıdır, çünkü uçuş görevlileri kapıyı açmadan önce dışarıdaki koşulları değerlendirmelidir. Örneğin, çıkışın dışındaki ateş, derin su veya kayalar, uçaktan çıkmayı güvensiz hale getirecek ve uçuş görevlisi bu kararı oldukça hızlı bir şekilde yapmak zorunda kalacaktı.

Bagajınızı Kaldırmak Kabin Memurlarının Görevi Değildir

Sadece bazı yolcular var, yetenekli bir kişi olmasına rağmen, hala hosteslerin kendi elleriyle bagajlarını havai çöp kutularına kaldırmasını ve koymasını sağlayacak. Gerekli Özürlülerin ulaşmak edemeyen, hamile kadınlar, yaşlılar, ya da bireyler için görüldüğünde yardımcı olabilir ama uçuş ekibi Bagaj kaldırmak zorunda değil, bu bir gerçek.

Bu, mükemmel bir anlam ifade eden bir politika gerekliliğidir – bir bagaj parçası anında hasar vermez, ancak uzun yıllar boyunca her gün 10 ila 50’den fazla tutarlı kaldırma, yavaş yavaş bir kariyere son verebilecek fiziksel hasara neden olur.

Mile High Club'a (Tuvalette Seks Yapmak) Katılmaya Çalışırsanız Fark Edilir.

Cidden, uçak tuvaletinde oynaşmak mı? O yerler iğrenç. Ancak lütfen şunu bilin ki, bunu yapmak için yapılan herhangi bir girişim uçuş ekibi tarafından fark edilecektir.

Genellikle banyoyu kullanmayı bekleyen uzun bir insan kuyruğu sizi ele verir ve 10’dan dokuzunda kabin memurlarından müdahale etmesini isteyen bir yolcudur. Açıkçası, kulübe katılmak yasalara aykırı değil. Ancak mürettebat üyelerinin emirlerine itaatsizlik etmek yasalara aykırıdır.

Tıksırana Kadar İçemezsiniz.

Kabin memuru, yolculara alkol servisi söz konusu olduğunda sözleşmeleriyle bağlantılıdır. Bu yüzden sarhoş hissettiğinizde, daha fazla mini şişe için hostesleri çağırmayı bırakmanın zamanı geldi. Sadece size hizmet etmeyi reddedecekler.

Alkol, uçuş sırasında yolculara daha fazla çarpar-havadaki bir içecek, yerdeki ikisine eşdeğer hissedebilir. Ayrıca, aslında bir uçakta sarhoş olmak yasa dışıdır ve uçuş ekibinin sizi sarhoş etmesi yasa dışıdır. Yani, eğer seni keserlerse, tartışma.

Bu Göründüğü kadar kolay bir iş değildir.

Kabin Memurunun sadece yüceltilmiş garsonlar olduğunu mu düşünüyorsun? Tekrar düşünün. Harvard’a girmek Delta uçuş görevlisi olmaktan daha kolay.

Havayolu, 2018’de 1000 kabin memuru olduğunu açıkladığında, bu iş için 125.000’den fazla aday başvurdu. Bununla birlikte, bunların %1’inden daha azı seçildi – 2016 yılında Harvard’da %5.1’lik bir kabul oranına kıyasla. Büyük bir havayolu şirketi için çalışmak, bir başvuru yapmak, bir video röportajı yapmak, yüz yüze görüşmeler yapmak ve sekiz haftalık titiz eğitim gerektirir.

Kabin memuru  eğitimi sadece uçacağınız uçağın teknik detaylarını öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda kabin memurlarının uçağı güvenli bir şekilde tahliye etmeyi ve hatta onboard yangınları söndürmeyi öğrenmesiyle birlikte ağır güvenlik eğitimi de vardır. Mesele şu ki, bu zor bir iş.

Yakın Dövüş Bilirler.

Çoğu havayolunda zorunlu olmasa da – Hong Kong Havayolları hariç – uçuş ekibi, asi yolcularla uğraşırken ciddi şekilde kullanışlı olması gereken gönüllü eğitim almaya teşvik edilir.

Potansiyel olarak şiddetli yolcularla ya da kaçırma durumlarıyla uğraşırken büyük olasılıkla güvendiği göz önüne alındığında, hosteslerimizin Chuck Norris’e kimseye gitmesini asla görmek zorunda kalmayacağımızı umuyoruz, ancak kesinlikle gerekirse yapabileceklerini bilmek kesinlikle güven verici.

Her zaman Radardasınız

Uçuş ekibi her zaman farkındadır. Yargılayıcı değiller-bu sadece işlerinin bir parçası. Uçağa binerken, gülümseyen bir uçuş memuru tarafından karşılanacaksınız, ancak sadece arkadaş canlısı değiller. Kabin memurları aslında uçuşta bir güvenlik endişesi olup olmayacağınızı değerlendiriyorlar. Ayrıca, acil bir durumda bir varlık olup olmadığınızı görmek için sizi kontrol ediyorlar ve bu değerlendirmeyi nasıl göründüğünüze göre yapacaklar. Örneğin, fiziksel olarak uygunsanız, acil bir durumda değerli bir kaynak olabilirsiniz.